Masaż kamieniami i jego niesamowite właściwości, czyli rollery i Gua Sha 0
Masaż kamieniami i jego niesamowite właściwości, czyli rollery i Gua Sha

Masaż kamieniami i jego niesamowite właściwości, czyli rollery i Gua Sha

 

Rollery do twarzy na rynku polskim to nie nowość. Można je znaleźć w wielu drogeriach i sklepach internetowych. Kuszą swoim pięknym wyglądem, kolorami oraz oczywiście obietnicą efektów w postaci zadbanej skóry bez zmarszczek. 

Czym konkretnie jest roller do masażu twarzy, jak wykonywać nim masaż oraz jaki roller wybrać, żeby cieszyć się jak najlepszymi efektami? Na te pytania odpowiem w poniższym poście.

 

Historia masażu

Historia masażu, jako takiego wywodzi się już z czasów starożytnych, kiedy był on uzupełnieniem obrzędów religijnych a później elementem medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, uznawany był za naturalną metodę leczenia. Do tej pory jego lecznicze właściwości wykorzystywane są w bardzo wielu schorzeniach ciała a także, w przypadku masażu relaksacyjnego, nawet ducha. 

 

Czym są rollery?

Zadaniem rollera jest masaż. Chłód, jaki wydzielają kamienne rolki zmniejsza widoczność porów twarzy oraz redukuje opuchliznę i cienie pod oczami. Sam masaż znacznie poprawia ukrwienie twarzy, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii, skóra odzyskuje równy koloryt a krem do twarzy, jaki stosujemy, działa znacznie lepiej. Masaż odpręża i rozluźnia napięte mięśnie twarzy, dzięki czemu skóra staje się gładsza a zmarszczki mniej widoczne. 

Codzienny rytuał pielęgnacyjny z użyciem rollera docenią osoby pragnące żyć w stylu slow oraz zero waste, ceniące naturalne, wegańskie i ekologiczne rozwiązania kosmetyczne!

 

Z czego wykonane są rollery do masażu twarzy?

Niesamowite właściwości kamieni szlachetnych i półszlachetnych znane są już od stuleci jednak ich właściwości pielęgnacyjne wykorzystywane są od stosunkowo niedawna. Kwarc i jadeit, bo o tych kamieniach mówimy w kontekście wykorzystania do masażu twarzy rollerem, to minerały z rodziny krzemianów. Kwarc jest najpospolitszym minerałem w skorupie ziemskiej natomiast jadeit należy do grupy minerałów rzadkich. Na rynku spotkamy również rollery wykonane z obsydianu, skały wylewnej, złożonej niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego. Jego cechą charakterystyczną jest czarny, głęboki kolor. 

 

Jak wykonywać masaż rollerem?

Masaż rollerem jest bardzo prosty! Najlepiej przed użyciem schłodzić roller w lodówce, ale nie jest to konieczne, ponieważ kamienie wydzielają naturalny chłód. Masaż wykonujemy przykładając rolkę masującą do skóry twarzy i szyi, rolując ją z średnim naciskiem w kierunku antygrawitacyjnym, czyli z dołu ku górze i od środka ku zewnętrznej stronie. Każdy ruch wałka należy wykonać ok. 5 razy. Skóra twarzy i szyi powinna być dokładnie oczyszczona przed wykonaniem masażu a roller umyty lub zdezynfekowany. Po wykonaniu masażu nakładamy ulubiony krem do twarzy. 

 

Kwarc, jadeit czy obsydian - jaki roller wybrać?

Na wstępie zaznaczę, że nie ma większej różnicy między jadeitem, kwarcem i obsydianem, jeśli chodzi o sam masaż. Masaż każdym z tych kamieni sprawi, że Twoja skóra stanie się bardziej jędrna, gładka i lepiej wypielęgnowana. 

Jeśli jesteś osobą, która odczuwa energię i moc płynącą z kamieni, zainteresuje Cię pewnie, że kamieniom, z których wykonane są rollery przypisuje się metafizyczne właściwości: kwarc nazywany jest kamieniem miłości; pomaga przy bólach głowy, stawów i mięśni oraz zwalcza stres i bezsenność, natomiast jadeit – kamieniem młodości; w medycynie niekonwencjonalnej stosuje się go do leczenia bezsenności, chorób nerek, układu trawiennego, depresji, i przeziębień; równoważy i leczy cały organizm, harmonizując go. Obsydianowi natomiast przypisuje się właściwości ochronne przed złą energią i pesymistycznymi myślami. 

Jeśli nie za bardzo wierzysz w medycynę niekonwencjonalną i twardo stąpasz po ziemi, ważną informacją dla Ciebie może być, że roller kwarcowy (kwarc sam w sobie) trochę bardziej trzyma chłód od jadeitowego i obsydianowego. 

 

Jeśli chodzi o rollery, muszę wspomnieć, że nie tylko są świetnym narzędziem w pielęgnacji skóry, ale oprócz tego są naprawdę ładne ☺ Różne kolory kamieni i pięknie wykonane rączki mogą być ozdobą nie jednej toaletki. Dobrej jakości roller z całą pewnością sprawdzi się, jako prezent dla dbającej o siebie przyjaciółki, siostry czy mamy!

 

Inny rodzaj masażu kamieniami, czyli Gua Sha 

Pisząc w kontekście używania kamieni w kosmetyce, warto jeszcze wspomnieć o płytkach Gua Sha. Płytki te wykonuje się głównie z kwarcu i jadeitu oraz z rogu bawolego.  Można je kupić w różnych kształtach i kolorach.

Słowo Gua w języku Chińskim oznacza skrobać, zaś Sha – czerwona wysypka. Masaż płytką to nic innego jak pocieranie (drapanie) skóry aż do jej zaczerwienienia w skutek uwalniania ciepła. Masaż płytką Gua Sha ma na celu poprawienie odprowadzania limfy oraz przyśpieszenie przepływu krwi, czego efektem jest gładka, pozbawiona toksyn skóra bez obrzęków i opuchlizny. Płytka Gua Sha używana jest również do leczniczego, uśmierzającego ból i oczyszczającego z toksyn masażu całego ciała.

W przeciwieństwie do rollerów w przypadku płytki Gua Sha do masażu stosuje się olejek, np. migdałowy czy z awokado, który ma na celu ułatwienie przesuwania płytki po skórze twarzy czy ciała. Wykonanie masażu jest bardzo proste: nanieś kilka kropel ulubionego olejku na miejsca, które będziesz masować a następnie pocieraj płytką od dołu ku górze i od środka do zewnątrz (antygrawitacyjnie). Masaż twarzy i szyi wykonuj ok. 5 minut. 

 

Czy warto masować skórę kamieniami?

Zdecydowanie warto! Masaż to nie tylko znikająca opuchlizna pod oczami i na twarzy, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz zdrowo wyglądająca, gładka i promienna skóra. Masaż to również okazanie swojej skórze czułości i miłości. To poświęcenie czasu samej sobie. A w siebie zawsze warto inwestować!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl