Kolagen - czy warto suplementować 0
Kolagen - czy warto suplementować

Hej, pewnie tak jak ja ostatnio zastanawiacie się o co chodzi z tym kolagenem. 

Kolagen do smarowania, kolagen do picia, kolagen białko młodości?

Co to właściwie jest kolagen i do czego jest on nam potrzebny?

Kolagen to główny składnik naszej skóry. Jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są budulcem skóry, ścięgien, kości, stawów itd. Ich cechą charakterystyczną jest rozciągliwość oraz wytrzymałość na urazy mechaniczne. Do zadań kolagenu należy właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Na skutek utraty kolagenu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci swoją elastyczność, a stawy i nadgarstki odmawiają posłuszeństwa.

Przecież nasz organizm sam wytwarza kolagen !!!!! 

Oczywiście tak, ale do pewnego momentu, wraz z upływem czasu wytwarza go coraz mniej, dodatkowo liczne choroby, duża aktywność fizyczna (sportowcy) przyczyniają się do zaburzenia wytwarzania a i też problemów w jego odnowie.

Czy zauważyliście sztywność stawów, bóle kolan, pierwsze zmarszczki, wypadanie włosów? To wszystko przez kolagen, a dokładnie jego powolne zanikanie. 

Czy wiesz że nawet przebarwienia na twarzy mogą być skutkiem niedoboru kolagenu?

Kolagen wzmacnia również tętnice, zapobiegając w ten sposób chorobom związanym z sercem. Niektóre badania wykazały, że suplementy kolagenu zwiększają poziom cholesterolu HDL (dobrego) nawet o 6 procent.

Gdzie szukać kolagenu? 

Kolagen prawie nie występuje w pożywieniu. Poza tym jest trudno przyswajalny. Dlatego warto stosować specjalne suplementy diety. Regularne przyjmowanie kolagenu przynosi widoczne efekty.

Ostatnio bliska mi osoba zapytała dlaczego uważam, że kolagen pomaga w odchudzaniu?

Otóż dlatego, że kolagen to ogromna dawka czystego białka dostarczonego organizmowi. Dzięki temu wywoływane jest działanie identyczne jak podczas stosowania diety wysokobiałkowej. Dostarczony kolagen sprzyja bowiem lepszemu metabolizmowi tłuszczy, dzięki czemu możliwe jest szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Pić czy smarować? :)

Osobiście wybrałam kolagen do picia.

Kolagen jest bardzo dużą cząsteczką, jako białko nie wchłania się przez skórę (a już na pewno nie na skalę odpowiednio dużą, aby zaobserwować efekty kosmetyczne). Natomiast w procesie trawienia jest rozkładany na aminokwasy. W związku z powyższym najskuteczniejszą formą suplementacji kolagenu jest odpowiednio skomponowana forma doustna, która zawiera cząsteczki kolagenów różnego typu. Po rozłożeniu na aminokwasy organizm sam zajmie się dystrybucją poszczególnych aminokwasów do tych komórek, które „zgłoszą” zapotrzebowanie.

Co to znaczy „hydrolizowany”?

Cząsteczki kolagenu są duże a proces hydrolizy polega na rozkładaniu włókien kolagenowych na mniejsze łańcuchy aminokwasów zwanych peptydami. W takiej formie przyswajalność kolagenu wynosi 95%. 

 

Suplementacja kolagenu może być korzystna dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, włosów, paznokci, kości i stawów.

Kolagen jest naturalnym składnikiem organizmu, ale jego produkcja spada wraz z wiekiem, co może prowadzić do osłabienia i utraty jędrności skóry, a także do problemów z kośćmi i stawami. Suplementacja kolagenu może pomóc w odwróceniu tych procesów i zapewnić lepszą kondycję skóry, kości i stawów.

Wiele badań wykazało, że suplementacja kolagenu może pomóc w poprawie jędrności i elastyczności skóry, zmniejszeniu widoczności zmarszczek oraz zmniejszeniu szkód spowodowanych przez promieniowanie UV. Ponadto, suplementacja kolagenu może pomóc w poprawie zdrowia stawów, zmniejszeniu bólu i sztywności stawów oraz poprawie ruchomości.

Warto jednak pamiętać, że suplementacja kolagenu powinna być traktowana jako uzupełnienie zdrowej i zrównoważonej diety, a nie jako jej zastępstwo. Ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie przez całe życie, a nie tylko w momencie, gdy pojawiają się pierwsze problemy z kondycją skóry, kości czy stawów.

Podsumowując, suplementacja kolagenu może być wartościowa dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, kości i stawów, ale zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu diety, w tym kolagenu.

 

 

Kolagen to białko, które stanowi główny składnik tkanki łącznej w organizmie człowieka. Jest on niezbędny dla utrzymania zdrowych stawów, skóry, kości i włosów. Jednym ze sposobów na uzupełnienie niedoboru kolagenu w organizmie jest picie preparatów zawierających kolagen.

Jednym z takich preparatów jest Primabiotic Collagen, który zawiera naturalny kolagen typu I pochodzący z hydrolizowanego białka wołowego. Produkt ten jest wzbogacony dodatkowo o witaminę C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu oraz o L-argininę, która stymuluje syntezę białek w organizmie.

Kolagen do picia jest coraz popularniejszy, ponieważ coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i wygląd. Regularne picie takiego preparatu może pomóc w redukcji zmarszczek, poprawie jędrności skóry, wzmocnieniu włosów i paznokci oraz wzmocnieniu kości i stawów.

Primabiotic Collagen jest łatwy w użyciu, ponieważ jest w 30 ml jednorazowych shotach. Preparat ten nie zawiera cukru ani sztucznych barwników, co czyni go idealnym dla osób, które zwracają uwagę na swoją dietę.

Kolagen do picia jest również zalecany dla osób prowadzących aktywny tryb życia, ponieważ może pomóc w regeneracji mięśni po treningu oraz wzmocnić stawy, co jest szczególnie ważne w przypadku sportów wytrzymałościowych.

Podsumowując, kolagen do picia, tak jak Primabiotic Collagen, jest dobrym sposobem na uzupełnienie niedoboru kolagenu w organizmie. Regularne stosowanie takiego preparatu może przyczynić się do poprawy zdrowia i wyglądu, a jego łatwość użycia sprawia, że jest to wygodna i prosta metoda na dbanie o siebie.

Czy kobiety w ciąży mogą pić kolagen?

Zwykle picie kolagenu nie jest przeciwwskazane dla kobiet w ciąży, ale zawsze powinny one skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów diety, w tym kolagenu.

Kolagen jest naturalnym składnikiem organizmu i nie jest uważany za szkodliwy dla zdrowia. Jednakże, podczas ciąży, ważne jest, aby być ostrożnym z jakimikolwiek suplementami diety, aby nie zaszkodzić rozwijającemu się dziecku.

Dlatego, jeśli kobieta w ciąży chce stosować kolagen do picia, powinna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania produktu. Lekarz ten pomoże ocenić, czy preparat jest bezpieczny dla kobiety i rozwijającego się dziecka oraz czy nie będzie powodował niepożądanych skutków ubocznych.

W każdym przypadku, kobiety w ciąży powinny starać się utrzymywać zdrowy styl życia, który obejmuje zdrową i zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną oraz unikanie szkodliwych substancji, takich jak alkohol i papierosy.

Typy kolagenu

W organizmie człowieka występuje kilka rodzajów kolagenu, z których każdy pełni specyficzną funkcję w organizmie. Oto krótki przegląd typów kolagenu i ich zastosowania:

  1. Kolagen typu I - jest najczęściej występującym rodzajem kolagenu w organizmie. Stanowi składnik skóry, kości, ścięgien, więzadeł i zębów. Suplementacja kolagenu typu I może pomóc w poprawie jędrności i elastyczności skóry, wzmocnieniu kości, stawów i zębów.

  2. Kolagen typu II - jest składnikiem chrząstki stawowej i tkanki łącznej. Suplementacja kolagenu typu II może pomóc w ochronie i regeneracji stawów oraz wzmocnieniu chrząstki stawowej.

  3. Kolagen typu III - jest składnikiem naczyń krwionośnych, skóry, płuc i macicy. Suplementacja kolagenu typu III może pomóc w poprawie elastyczności naczyń krwionośnych i skóry.

  4. Kolagen typu IV - jest składnikiem błon podstawnych, które pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, w tym nerek i płuc. Suplementacja kolagenu typu IV może pomóc w ochronie i regeneracji błon podstawnych.

  5. Kolagen typu V - występuje w skórze, ścięgnach i tkankach miękkich. Suplementacja kolagenu typu V może pomóc w poprawie jędrności skóry oraz wzmocnieniu ścięgien i tkanki miękkiej.

Podsumowując, każdy rodzaj kolagenu ma swoje specyficzne zastosowanie i może być stosowany w celu poprawy zdrowia skóry, kości, stawów i innych tkanek. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu diety, w tym kolagenu, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl