Dlaczego wybieram kosmetyki naturale?
Dlaczego wybieram kosmetyki naturale?

 

Kosmetyki naturalne 

Od jakiegoś czasu na rynku zaobserwować można rosnącą tendencję, jeśli chodzi o zainteresowanie kosmetykami naturalnymi, a także podaż takich produktów. Coraz częściej na półkach sklepowych spotykamy kosmetyki, których skład jest naturalny i znacznie krótszy niż dotychczas spotykaliśmy. Czy ten trend jest słuszny i jakie są korzyści ze stosowania kosmetyków naturalnych? Zapraszam do zapoznania się z poniższym postem, w którym odpowiem na te i inne pytania.

 

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, zawierają w swoim składzie substancje pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznego, czyli sztucznie wytworzonego przez człowieka. Nie zawierają surowców modyfikowanych genetycznie, sztucznych tłuszczów, olejów, sylikonów, parafiny i syntetycznych emulgatorów. W składzie takich kosmetyków, co najmniej 95 procent substancji musi pochodzić z natury. Kosmetyk naturalny w żadnej fazie produkcji nie może być testowany na zwierzętach, natomiast surówce pochodzenia zwierzęcego muszą pozostać naturalne, jak np. miód. 

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Skład kosmetyków naturalnych nie bez powodu jest znacznie krótszy niż w przypadku kosmetyków syntetycznych. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych wykazują bardzo dużą skuteczność. Nie uzależniają skóry czy włosów od swoich składników jak to się dzieje w przypadku większości kosmetyków syntetycznych. Pewnie nie raz zaobserwowałaś, stosując np. krem do twarzy z drogerii, ze podczas jego stosowania skóra wygląda dobrze, jednak po zaprzestaniu stosowania, skóra wraca do poprzedniego stanu (lub gorszego). Tak samo jest w przypadku szamponów czy odżywek do włosów, które w drogeryjnej wersji zawierają bardzo dużo substancji rzekomo naprawczych, a w rzeczywistości jest to tylko pozorny efekt. Stosując prawdziwe kosmetyki naturalne stawiasz na jakość i długofalowe działanie upiększająco naprawcze. 

Kosmetyki naturalne – cena

Jeśli chodzi o cenę kosmetyków naturalnych, to jest ona wyższa. Jednak tylko pozornie! Najważniejszą kwestią jest tu stosunek jakości do ceny. Kosmetyki naturalne wytwarzane są ze specjalnie wyselekcjonowanych składników wysokiej jakości. Za lepszej jakości drogeryjne kosmetyki zapłacimy podobną kwotę jak za kosmetyki naturalne. Różnica polega jednak na tym, że naturalne kosmetyki będą dobre w prawdziwym znaczeniu tego słowa. Będą pielęgnować i upiększać skórę dbając o zdrowie całego organizmu. Przeważnie będą też zacznie bardziej wydajne niż kosmetyki drogeryjne. 

Kosmetyki naturalne a syntetyczne – co wybrać?

Przewaga kosmetyków naturalnych nad syntetycznymi jest niezaprzeczalna. Kosmetyki naturalne powstają w oparciu o wyselekcjonowane składniki. Nie zawierają szkodliwych substancji jak parabeny, produkty ropopochodne czy sztuczne barwniki. Czerpią z naturalnych zasobów przyrody. Są przyjazne dla skóry i środowiska. Kosmetyki naturalne powstają w oparciu o holistyczne podejście do dbania o organizm. Ich zadaniem jest pielęgnować, upiększać i sprzyjać zdrowiu. Czy potrzeba czegoś więcej? ☺

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl